بخشنامه ساعات کاری و مرخصی تشویقی تابستان ۱۳۹۹

۳۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۸ کد : ۱۲۰۷۸ اطلاعیه و بخشنامه واحدهای تابعه
تعداد بازدید:۱۳۷

با سلام و احترام

پیرو بخشنامه به شماره ثبت ۶۱۶۳۶ اداره کل منابع انسانی مورخ ۹ تیر ۱۳۹۹ و با توجه به وضعیت اوج گیری شیوع ویروس کووید ۱۹، به منظور کمک به جلوگیری از انتقال ویروس و حفظ سلامتی کارمندان، به اطلاع کلیه کارکنان محترم می‌رساند: مرخصی‌های تشویقی استفاده شده در نوروز ۱۳۹۹ جزو مرخصی‌های تشویقی سالانه دانشگاه محسوب نمی‌گردد. لذا تعداد مرخصی تشویقی قابل استفاده در تابستان ۱۳۹۹، ده روز می‌باشد.

بدیهی است کماکان بازه زمانی مجاز برای استفاده از این ده روز مرخصی تشویقی از ۲۰/‏۰۴/‏۱۳۹۹‬ تا ۱۵/‏۰۶/‏۱۳۹۹‬ بوده و لازم است به ازای هر روز مرخصی تشویقی، یک روز مرخصی استحقاقی نیز استفاده شود.

همچنین با توجه به عدم امکان ثبت درخواست مرخصی تشویقی در سامانه حضور و غیاب، کلیه درخواست‌های مرخصی استحقاقی و تشویقی، در بازه زمانی فوق بایستی به صورت استحقاقی ثبت شوند تا پس از اتمام دوره به صورت اتوماتیک، نیمی از آنها به تشویقی تبدیل شود. (با در نظر گرفتن سقف ده روز تشویقی و تاکید بر این که مرخصی تشویقی قابل ذخیره و بازخرید نیست)

نکته بسیار مهم: در بازه زمانی فوق کلیه درخواست‌های مرخصی استحقاقی بایستی به گونه‌ای باشد که برای هر روز، یک درخواست جداگانه ثبت شود. (حتی برای چند روز متوالی هم، باید به تعداد آن روزها یکی یکی درخواست استحقاقی ثبت شود) در غیر این صورت امکان تبدیل اتوماتیک مرخصی‌های استحقاقی به تشویقی وجود ندارد.

از مدیران محترم واحدها تقاضا می‌شود ضمن نظارت بر نحوه استفاده کارمندان واحد خود از مرخصی‌های تشویقی به گونه‌ای که به عملکرد واحد لطمه‌ای وارد نشود، درخواست‌های مرخصی و دورکاری را به طور منظم و فوری بررسی نمایند.


( ۱ )