نشست سی و ششم معاونان اداری و مالی دانشگاه های سطح یک کشور برگزار شد.

۳۰ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۴ کد : ۲۳۷۵۲ اخبار معاونت اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۱۷
سی و ششمین نشست معاونان اداری و مالی دانشگاه‌های سطح یک کشور روز شنبه ۲۹ آبان ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۴ بعدازظهر به صورت حضوری و الکترونیکی به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد.
نشست سی و ششم معاونان اداری و مالی دانشگاه های سطح یک کشور برگزار شد.

این جلسه با حضور سرپرست دانشگاه تهران، معاون اداری و مالی دانشگاه و کلیه معاونان اداری و مالی دانشگاه‌های سطح یک کشور به صورت حضوری و الکترونیکی تشکیل گردید. در این نشست دکتر سید محمد مقیمی، سرپرست دانشگاه تهران با اشاره به در جریان بودن مراحل تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها، گفت: خوشبختانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان مرتبط در سازمان برنامه و بودجه، رویکرد خوبی نسبت به دانشگاه‌ها دارند و با مسائل و چالش‌های دانشگاه‌های کشور در حوزه منابع مالی و بودجه‌ای آشنا هستند. وی همچنین بر تدوین برنامه‌های مشخص توسط دانشگاه‌ها در راستای تحقق «دانشگاه حل مسئله» و پاسخگویی به نیازهای جامعه تاکید کرد.

سرپرست دانشگاه تهران همچنین با ارائه پیشنهاد تعریف طرح‌ها و پروژه‌های مشترک و بزرگ بین دانشگاهی در کشور، اظهار کرد: دانشگاه‌ها با انجام فعالیت‌های مشترک آموزشی و پژوهشی بین‌دانشگاهی می‌توانند خدمات خود را در سطح کشور گسترده‌تر کنند و البته همین می‌تواند در زمینه جلب حمایت‌های مالی مؤثر باشد.

در ادامه دکتر احمد نوحه‌گر، معاون اداری و مالی دانشگاه تهران نیز در این نشست که بحث و بررسی درباره بودجه آموزش عالی در سال ۱۴۰۱، موضوع محوری آن بود، با اشاره به این که دانشگاه‌ها در گام‌هایی در حال استقبال از بازگشایی حضوری هستند، ابراز امیدواری کرد که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با نگاه به الزامات بازگشایی حضوری و ارتقای کیفیت خدمات بخصوص در حوزه خدمات دانشجویی، به تدوین و تصویب بودجه دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۱ اهتمام داشته باشند.